|
Pärmseene vastane dieet:
EI TOHI
1. Valge suhkur ja valge jahu
2. Pärmiga küpsetatud leib ja sai
3. Makaronid ja valge riis
4. Vorstitooted, ketšupid, maitsestatud jogurtid, jäätis, magusad kohupiimatooted
5. Alkohol, õlu, limonaadid, homogeniseeritud mahlad
6. Seened, ka šampinjonid
7. Arahhiis ehk maapähkel
*Raskel juhul: kartul, tsitruselised, banaan, viinamari, õun ja õunamahl, kuivatatud puuvili – paar nädalat
*Kui tekib magusahimu, siis võib juurde süüa kroomi tablette!
VÕIB:
1. Rafineerimata toorsuhkrut, veidi mett, täisterajahud
2. Täisterasepik, läbiröstitud leib või juuretisega küpsetatud leib
3. Täisterajahust makaronid, täisterariis, tatar jt täisteraviljad
4. Puhas (mahe) liha ja kala, keefir, hapukoor, maitsestamata või ise maitsestatud kohupiim
5.
Vesi, täismahlad
6. Kõik teised pähklid – sarapuupähkle, mandel, päevalilleseemned jne
Lisaks järk-järgult tugevnevale dieedile ja valikulisele toitumisele on olemas ka mitmed looduslikud ravimid pärmseene vastu. Eriti kui pärmseen on kehas „vihaseks” muutunud, siis võiks teha nädal aega pärmseent hävitavat kuuri.
Pärmseent hävitavad:
Küüslauk – kui ainult seda kasutatakse pärmseene raviks, siis tuleks süüa 6 küünt päevas. Võib asendada ka küüslaugu kapslitega, kuid nende toime on palju nõrgem. *Küüslaugu lõhna tekib vähem kui võtta peale 1 spl hapukoort.
Nõmmliivatee, koirohutee.
Baud`Arco kapslid või Lapatšo tee (Brasiilias kasvavast taimest). Algul 1 kapsel 3 korda päevas, hiljem 2 kapslit 3 korda päevas suure hulga veega! Võib võtta maksimaalselt 3 kuud. Tee on nõrgema toimega ja juuakse 5-6 tassi päevas.
Citrosept – greibiseemne ja glütseriini segu. Greibiseemnel on viiruseid, pärmseent ja baktereid tappev toime. Võetakse 3 korda päevas vähese koguse veega või apelsini mahlaga (siis pole nii vastumeelselt mõru!) ja juuakse suur klaas vett peale. Võib kasutada ka küüneseene puhul peale määrimiseks. NB! Ei tohi kasutada kui on tsitruseliste vastu allergia! NB! Kuna Citrosept on tugevalt magu ärritav, siis tuleb teda alguses võtta ettevaatlikult.
Täisteratooted, ka koorega porgand – nii kestades kui ka koortes on seenevastaseid looduslikke ühendeid . *Näiteks porgandi puhul on kasulik jätta porgand koorimata, kuid harjata eriti puhtaks ning seejärel riivida koos koorega salatiks (loomulikult teades, et kasvatamisel pole kasutatud mürke ega väetiseid).
Oliivipuu lehtedest toodetud lahus
NB! Esimene reaktsioon, mis ravi tagajärjel tekib, et inimene hakkab peeretama! Sellest ei maksa kohkuda, vaid pigem rõõmustada, et ravi toimib!
NB! Raseduse ja imetamise ajal on pärmseent hävitav ravi keelatud, kuna pärmseen hakkab alati mingil määral vastu ning mingi aeg vohab rohke. Seega tekib ka rohkem toksiine ning need jõuavad ka väikse lapseni, kahjustades tema veel välja arenemata maksa!
Kui nädal aega on mõnda pärmseent hävitavat vahendit võetud, siis tuleks edasi minna üle piimhappebakterite võtmisele – see taastab peensoole hatud.
Piimhappebaktereid lisavad:
Hapukurk (kuumutamata ja äädikata)
Hapukapsas (kuumutamata) – nt 1/4 – 1/2 klaas hapukapsavedelikku enne sööki
Piimhapebakteri preparaadid (nt Gefilus, Beneflora, LactoSeven jne)
Piimhappebaktereid võiks süüa kuuridena nn viiruste perioodil, sest nad aitavad viia ka viirused kehast välja ja hoiavad meid tugevatena. Loomulikult on ehedad looduslikud piimahappebakterid kõige paremad. Neid leidub homogeniseerimata, pastöriseerimata maapiimas, eriti hapupiimas, hapendatud kurkidel, hapendatud kapsal, hapendatud seentel jne. Nende elutegevust soodustavad küüslauk, sibul ja porru, samuti murulauk, mis mõjuvad pärmseenel pärssivalt ja samas ei suru need ka pärmseent mööda keha laiali, nagu seda võivad teha mõned teised pärmseent tapvad vahendid. (*Sibul ei kaota oma kasulikke omadusi ka kuumutamisel alla 75 C kraadi, st hautamisel.)
edasi ...
| |